Aktualności

Ogłoszenia parafialne (23.10.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA TRZYDZIESTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 • Niedziela Misyjna to dzień szczególnej modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Taca z tego dnia zostanie przeznaczona na misje, a ojcowie Oblaci jak zwykle co rok, będą rozprowadzać kalendarze misyjne, które są wsparciem dla misji oblackich na całym świecie.
 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o 15.00 a w tygodniu po Mszy świętej wieczornej ok. 18.35. Wyjątek w soboty – o 11.30. Dzieci zapraszamy codziennie, ale szczególnie w środy i piątki.
 • Wieczór Dla Jezusa w piątek od 20.00 w Świątyni. W programie Msza święta, wspólne uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Przyjmujemy wypominki za zmarłych, za których Msze święte będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o 18.30. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyczytywanie imion będzie 1 i 2 listopada w czasie procesji oraz przed Mszą świętą za zmarłych w ostatnią sobotę miesiąca.
 • Wspólnota Mam zaprasza na spotkania młode mamy w każdy wtorek o 10.00 w budynku Instytutu. Grupa Puella – najbliższe spotkanie 17 listopada.
 • W naszej parafii nadal spowiada ks. Ignacy Soler z Opus Dei (czwartki 15.00 – 17.00 w konfesjonale w Kaplicy Najśw. Sakramentu). Może spowiadać w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim. Prosimy poinformować gości z zagranicy. 
 • Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza do udziału w mini świątecznych sesjach fotograficznych, które będą wykonywane po raz kolejny w najbliższą sobotę i niedzielę między godz. 9.00 a godz. 15.30 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zdjęcia będzie wykonywać profesjonalny fotograf na tle specjalnie przygotowanej na ten cel scenografii świątecznej. Sesja jest nieodpłatna. Po sesji każdy uczestnik (np. rodzina) otrzyma pięć zdjęć wybranych wcześniej przez siebie. Udział w sesji możliwy tylko po wcześniejszym zgłoszeniu na laczynasparafia@gmail.com 
 • Zespół Łączy Nas Parafia oraz Wspólnota Mam serdecznie zapraszają w czwartek (27 października) o godzinie 17.00 przedszkolaki oraz dzieci ze szkół podstawowych na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, który odbędzie się w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zachęcamy dzieci do przebrania się za postać Świętego. Uprzejmie prosimy o wsparcie przy organizacji balu poprzez przyniesienie ze sobą słodkiego lub słonego poczęstunku. 
 • Zespół Łączy nas Parafia zaprasza wszystkich Parafian do wzięcia udziału w największym,  międzypokoleniowym przedsięwzięciu teatralnym w historii Miasteczka Wilanów – „Jasełka Po Raz 2023”. Zapraszamy przedszkolaki, młodzież szkolną, studentów, dorosłych i seniorów. Każdemu gwarantujemy rolę. Poszukujemy również osób, które pomogą przy organizacji kostiumów dla aktorów oraz przy tworzeniu elementów scenografii, tj. tych, którzy potrafią m.in. malować, rysować czy majsterkować itp. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie informacyjne: 26 października (środa) godz. 18.00 do sali I, mieszczącej się w budynku Instytutu Papieża JPII. Jeżeli nie możesz przyjść na spotkanie: wyślij emaila na adres: łaczynasparafia@gmail.com.
 • Zespół Łączy Nas Parafia gorąco zachęca do przyłączenia się do grupy Nordic Walking, która spotyka się w każdy czwartek o godzinie 19.30 pod budynkiem Instytutu. Jest okazja do wspólnego spaceru i rozmowy. Istnieje również możliwość wypożyczenia kijków na czas treningu. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w spacerze na laczynasparafia@gmail.com.
 • Duszpasterstwo Akademickie Ryba zaprasza studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat na spotkania formacyjne w każdy piątek o 20.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Piotra Rymuzy i na stronie https://www.facebook.com/duszpasterstworyba

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00 , 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Centrum Opatrzności Bożej zaprasza do kawiarenki przy namiocie, gdzie będzie można napić się dobrej kawy i spędzić jeszcze razem ten niedzielny czas.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej