Aktualności

Spotkanie synodalne

W niedzielę 6 listopada, po Mszy świętej o 12.00 odbyło się w dolnym kościele parafialne spotkanie synodalne. Wciąż chcemy wspólnie podejmować odpowiedzialność za nasze duszpasterstwo – przez modlitwę, wymianę doświadczeń i podejmowanie ważnych dla naszej wspólnoty spraw.

Na spotkaniu podjęliśmy m.in. następujące tematy: godzina odprawiania wieczornej Mszy świętej, forma tegorocznej „kolędy” i powrotu do całorocznych wizyt duszpasterskich, częstsza możliwość adoracji wystawionego Najświętszego Sakramentu, szerszy dostęp do spowiedzi poza Mszami świętymi, duszpasterstwo małżeństw w naszej parafii, pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej, działalność ewangelizacyjna.

Spotkanie było niezwykle owocne. Systematycznie będziemy informować o konkretnych działaniach. Już dziś zapraszamy też do udziału w kolejnym Synodzie Parafialnym – w pierwszą niedzielę grudnia (4 grudnia), także po Mszy świętej o 12.00.