Aktualności

Porządek nabożeństw 12 listopada

12 listopada 2022 to kolejny dzień obchodów Święta Niepodległości, a w zasadzie zwieńczenie trwających od czterech lat obchodów 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny. W specjalnie przygotowanym Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie zostaną dziś złożone szczątki trzech spośród nich: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego. Już wcześniej w Panteonie pod Świątynią pochowano ostatniego Prezydenta RP II Rzeczypospolitej – Ryszarda Kaczorowskiego.

Uroczystości rozpoczną się o 14.45 kiedy w uroczystym kondukcie żałobnym trumny z ciałami prezydentów dotrą na plac przed Świątynią. O 15.00 rozpocznie się Msza święta w Świątyni, której będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a homilię wygłosi kard. Kazimierz Nycz – arcybiskup metropolita warszawski. We Mszy świętej wezmą udział przedstawiciele władz państwowych na czele z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Po Mszy świętej trumny z ciałami prezydentów na uchodźstwie zostaną przeniesione do znajdującego się w podziemiach Świątyni Mauzoleum i złożone w sarkofagach. O 16.30 na znak czci dla powracających do Ojczyzny bohaterów zabrzmią dzwony wszystkich kościołów metropolii warszawskiej.

Wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział we Mszy o 15.00, prosimy jednak o wcześniejsze przybycie ze względu na kontrolę SOP (najpóźniej do 14.30). Wejście dla osób bez zaproszeń od strony al. Rzeczypospolitej.

Mauzoleum i Izba Pamięci zostanie udostępniona zwiedzającym od 13 listopada.

Dziś Msze w naszej Świątyni o 7.00, 12.00 i 18.00 (według formularza niedzielnego). Msze o 7.00 i o 12.00 odbędą się w Kaplicy Najświętszego Sakramentu. Prosimy do niej wchodzić osobnym wejściem od zewnątrz – wejście przez Świątynię nie będzie możliwe.