Aktualności

Ogłoszenia parafialne (27.11.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ADWENTU A

 • Rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na roraty o 6.30 w dolnym kościele. Na roraty przynosimy swoje  lampiony. Nie będzie Mszy świętych o 7.00. Po roratach zapraszamy na śniadanka, a w sobotę na poranki filmowe w budynku Instytutu.
 • Po Mszach świętych rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Na naszym stole wigilijnym nie może zabraknąć światła świecy, które przypomni nam również o tych, którzy naszej pomocy oczekują.
 • Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w III niedzielę Adwentu, 11 grudnia. Będą trwały do środy. Poprowadzi je ks. dr Marek Dziewiecki. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na Mszach o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30 a  w tygodniu na dodatkowej Mszy wieczornej o 19.30.
 • W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na 18.00 na Mszę świętą w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja do godz. 20.00. Dodatkowa Msza o 20.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 22.00 (w kaplicy Najświętszego Sakramentu). W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty do godz. 20.30. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.
 • W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 11.15 w górnej Świątyni. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. 
 • Przyjmujemy już intencje na Mszę świętą zbiorową w Godzinie Łaski, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia o 12.00.
 • W przyszłą niedzielę przypada „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”.
 • Ofiary złożone dzisiaj na tacę zostaną przeznaczone na Seminarium Duchowne.
 • Pragniemy zaprosić naszych parafian na kolejne spotkanie w ramach Synodu Parafialnego. Chcemy kontynuować refleksję nad funkcjonowaniem naszej parafii w wymiarze duchowym i zewnętrznym. Pragniemy zastanowić się wspólnie m.in. nad inicjatywami, które pojawiły się w ankietach synodalnych. Zapraszamy w niedzielę 4 grudnia po Mszy świętej za parafian o 12.00 do dolnego kościoła.
 • Zapraszamy wszystkich licealistów do współtworzenia wspólnoty młodzieżowej w naszej parafii. Spotkania będą miały różny charakter i będą pomagały budować relację z Bogiem, głębokie więzi z rówieśnikami i lepiej poznać siebie. Spotkania będą się odbywać w niedziele o 16.30 w Instytucie Jana Pawła II. Pierwsze spotkanie dzisiaj – 27 listopada. Szczegółowych informacji udzielają ks. Elia Callegarin i ks. Piotr Rymuza.
 • Duszpasterstwo Akademickie Ryba zaprasza studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat na spotkania formacyjne w każdy piątek o 20.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Piotra Rymuzy i na stronie https://www.facebook.com/duszpasterstworyba
 • 1 grudnia, w czwartek w godz. 18.00–19.30 Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkie dzieci na oratorium. Nie chcemy jeszcze zdradzać co będziemy robić, ale możecie być pewni, że podtrzymamy atmosferę świątecznych przygotowań. W celu możliwości oszacowania ilości materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów, prosimy o zapisywanie dzieci na adres: e-mail: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza na spotkania grupy Nordic Walking. Najbliższe spotkanie już w czwartek 29 listopada o 20.00 przed budynkiem Instytutu Papieża Jana Pawła II. Jest okazja do wspólnego spaceru i rozmowy. Istnieje również możliwość wypożyczenia kijków na czas treningu. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w spacerze na laczynasparafia@gmail.com
 • W sobotę 3 grudnia o 19.00 zapraszamy na koncert  Marcina Stycznia wraz z zespołem. Muzyk zagra i zaśpiewa utwory z płyty „Święci”. To 14 portretów świętych i błogosławionych stworzonych przez pieśniarza, kompozytora i autora tekstów Marcina Stycznia. Wśród nich: św. Brat Albert, św. Szarbel, św. Jan od Krzyża, św. Jadwiga Królowa, św. Jadwiga Śląska, św. Franciszek z Asyżu, św. Ignacy Loyola, św. o. Pio, św. Maksymilian Kolbe, bł. Jerzy Popiełuszko, bł. kard. Stefan Wyszyński, św. Jan Paweł II, św. Faustyna, bł. Michał Giedroyć.
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” gorąco zachęca wszystkich uczniów klas 8 do przyłączenia się do coraz prężniej działającej grupy młodego wolontariatu. Nasze spotkania to również wspólne spędzanie wolnego czasu, tj. wspólne oglądanie filmów, wypady na pizzę i do kina. Podpisujemy zaświadczenia o odbyciu wolontariatu. Zgłoszenia prosimy kierować na laczynasparafia@gmail.com 
 • I Ty możesz zostać Królem Janem…w Wilanowskim Orszaku Królewskim 8 stycznia 2023! Poszukujemy osób, które wcielą się w postacie Króla Jana Sobieskiego, Królowej Marysieńki, Maryi, Józefa i inne postacie jasełkowe takie jak trzej królowie, anioły, diabły itd. Zapewniamy piękne teatralne stroje. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: laczynasparafia@gmail.com

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się w czasie Mszy porannej o 6.30, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej