Aktualności

Ogłoszenia parafialne (08.01.2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO A

 • Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. 
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o 15.00.
 • Dziś o godz. 15.00 wraz z Centrum Kultury Wilanów i Instytutem Papieża Jana Pawła II serdecznie zapraszamy na Wilanowski Orszak Królewski, który ruszy spod pomnika króla Jana Sobieskiego i zakończy się koncertem kolęd w Świątyni. Podczas orszaku i koncertu będziemy zbierać środki finansowe na leczenie i rehabilitację naszych małych parafian: Kalinki i Dominika.  
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, w poniedziałek w godz. 19.30 – 20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym w dolnym kościele. 
 • We wtorek, 24 stycznia rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.
 • Przypominamy, że przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej są cotygodniowe niedzielne Msze święte o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Najbliższe spotkania 15 stycznia  i 18 stycznia.  
 • We wtorki zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
 • Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w drugie środy miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy na godz. 19.00 do dolnego kościoła na spotkanie z prof. Marią Ryś. Temat spotkania: „Jak konstruktywnie radzić sobie w sytuacjach kryzysowych?”.
 • Członków Żywego Różańca prosimy o odebranie z zakrystii tajemnic różańcowych do indywidualnego odmawiania. 
 • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Teraz intencje przyjmujemy do końca czerwca.
 • 12 stycznia (czwartek) od godziny 18.00 do godziny 19.30 Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza wszystkie dzieci na oratorium. Spotkanie jak zwykle odbędzie się w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Uprzejmie prosimy o zapisywanie dzieci na adres: e-mail: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza na spotkania grupy Nordic Walking. Najbliższe spotkanie już w czwartek 12 stycznia br. o godzinie 20.00 przed budynkiem Instytutu Papieża Jana Pawła II. Jest okazja do wspólnego spaceru i rozmowy. Istnieje również możliwość wypożyczenia kijków na czas treningu. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w spacerze na laczynasparafia@gmail.com i informowanie o ewentualnej nieobecności.
 • Drodzy Parafianie! Chcemy Was odwiedzić w Waszych domach, by pobłogosławić miejsce Waszego codziennego życia, wspólnie się pomodlić i po prostu lepiej się poznać. Wizyta jest okazją do rozmowy o Bogu, Kościele i funkcjonowaniu naszej parafii. Postaramy się odwiedzić wszystkich, którzy wyrażą taką wolę. Także tych, którzy swojego miejsca w Kościele jeszcze nie widzą, bądź nie rozumieją. Wizyty rozpoczniemy po Nowym Roku. Zainteresowanych wizytą prosimy o wypełnienie >> formularza zgłoszeniowego na naszej stronie.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się: na prośbę po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej