Aktualności

Ogłoszenia parafialne (15.01.2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA DRUGĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ A

 • Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o 15.00.
 • Przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej są cotygodniowe niedzielne Msze o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Najbliższe spotkanie dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30, a spotkanie tylko dla rodziców 18 stycznia, w środę o godz. 19.30 w dolnym kościele.
 • Od 18 do 25 stycznia, trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Czyńcie dobro: szukajcie sprawiedliwości”.
 • W czwartek przypada Wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni.
 • 21 i 22 stycznia (przyszła sobota i niedziela), przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych dziadkach również w modlitwie.
 • Wraz z Instytutem Papieża Jana Pawła II zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek „Oj, Maluśki, Maluśki…”. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę – 22 stycznia o godz. 11.30 (po Mszy Świętej z udziałem dzieci). Wykonawcami będą: Kolektyw Artystyczny Soul Sound oraz nasza schola dziecięca Nutki Opatrzności.
 • We wtorek, 24 stycznia rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. W czasie trwania kolędy, prosimy członków Kół Różańcowych i innych wspólnot parafialnych, o prowadzenie tej modlitwy w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Teraz intencje przyjmujemy do końca czerwca.
 • Dziś o 17.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II kolejne spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży Ster – zapraszamy wszystkich licealistów do powstającej wspólnoty.
 • W piątki o 20.00 zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego Ryba w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapraszamy studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat.
 • 19 stycznia, w czwartek w godzinach od 18.00 do 19.30 Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkie dzieci na ponowne spotkanie z autorką bestsellerów dla dzieci i młodzieży Yvette Żółtowską – Darską. Podczas spotkania poznamy historię Karimy Benzema, piłkarza, który jak mało kto musiał walczyć o swoje. Spotkanie odbędzie się w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Dla każdego uczestnika spotkania przewidziana książka z osobistą dedykacją autorki. Zapisy: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza na pierwszy parafialny bal karnawałowy dla dorosłych „Pewnego razu w Hollywood…”, który odbędzie się 28 stycznia w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Imprezę uświetni występ ks. Bogusława Kowalskiego. Ilość miejsc ograniczona. W celu zakupu biletu prosimy o kontakt na adres e-mail: laczynasparafia@gmail.com. Decyduje kolejność zgłoszeń, a następnie dokonanie wpłaty. W zależności od zapotrzebowania w trakcie balu przewidujemy możliwość zorganizowania równoległej zabawy dla dzieci wraz z zapewnieniem opieki. Prosimy więc o zgłoszenie konieczności zapewnienia opieki nad dzieckiem wraz z podaniem jego wieku.
 • Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza na spotkania grupy Nordic Walking. Najbliższe spotkanie już w czwartek 19 stycznia o godz. 20.00 przed budynkiem Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zapisy: laczynasparafia@gmail.com
 • Drodzy Parafianie! Chcemy Was odwiedzić w Waszych domach, by pobłogosławić miejsce Waszego codziennego życia, wspólnie się pomodlić i po prostu lepiej się poznać. Wizyta jest okazją do rozmowy o Bogu, Kościele i funkcjonowaniu naszej parafii. Postaramy się odwiedzić wszystkich, którzy wyrażą taką wolę. Także tych, którzy swojego miejsca w Kościele jeszcze nie widzą, bądź nie rozumieją. Wizyty rozpoczniemy po Nowym Roku. Zainteresowanych wizytą prosimy o wypełnienie >> formularza zgłoszeniowego na naszej stronie.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się: na prośbę po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej