Aktualności

Ogłoszenia parafialne (22.01.2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA TRZECIĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ A

 • Katecheza przedchrzcielna w najbliższą sobotę, 28 stycznia odbędzie się o 19.00 w dolnym kościele.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o 15.00.
 • Od 18 do 25 stycznia, trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Czyńcie dobro: szukajcie sprawiedliwości”.
 • Wraz z Instytutem Papieża Jana Pawła II zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek „Oj, Maluśki, Maluśki…”. Koncert odbędzie się dziś – 22 stycznia o godz. 11.30 (po Mszy Świętej z udziałem dzieci). Wykonawcami będą: Kolektyw Artystyczny Soul Sound oraz nasza schola dziecięca Nutki Opatrzności.
 • W poniedziałek 10. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, uroczysta Msza święta w intencji zmarłego naszego biskupa, odbędzie się w Archikatedrze o godz. 19.00
 • W najbliższy piątek o 20.00 zapraszamy do dolnego kościoła na „Wieczór dla Jezusa”.
 • We wtorek, 24 stycznia rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. W czasie trwania kolędy, prosimy członków Kół Różańcowych i innych wspólnot parafialnych, o prowadzenie tej modlitwy w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Teraz intencje przyjmujemy do końca czerwca.
 • Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę parafialną do Rzymu, która odbędzie się  w dniach 28.04 – 03.05 tego roku. Program znajduje się na stronie internetowej parafii. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Elii Callegarin.
 • Licealistów zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Młodzieżowego Ster w każdą niedzielę o godz. 17.00 w budynku instytutu Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Elii Callegarin i Ks. Piotra Rymuzy.
 • W piątki o 20.00 zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego Ryba w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapraszamy studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat.
 • Pragniemy w niedzielę 29 stycznia zaprosić naszych parafian na kolejne spotkanie w ramach Synodu Parafialnego. Chcemy kontynuować refleksję nad funkcjonowaniem naszej parafii w wymiarze duchowym i zewnętrznym. Pragniemy zastanowić się wspólnie m.in. nad inicjatywami, które pojawiły się w ankietach synodalnych. Zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy świętej za parafian o godz. 12.00 do dolnego kościoła.
 • W dniu 26 stycznia (czwartek) w godzinach od 18.00 do 19.30 Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza wszystkie dzieci na oratorium. W związku ze zbliżającym się świętem Matki Boskiej Gromniczej wykonamy świece z wosku pszczelego oraz profitki. Zajęcia poprowadzi Julia Kutra – współtwórca książek, gier planszowych i zestawów kreatywnych. Zapisy: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza na pierwszy parafialny bal karnawałowy dla dorosłych „Pewnego razu w Hollywood…”, który odbędzie się 28 stycznia w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Imprezę uświetni występ ks. Bogusława Kowalskiego.Wstęp płatny. W cenie biletu wliczony jest m.in. posiłek i napoje oraz wiele niespotykanych atrakcji. Bilety do nabycia w niedzielnej kawiarence w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II  w godzinach d 9.00 do 14.00 lub pod adresem email: łączynasparafia@gmail.com
 • Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza na spotkania grupy Nordic Walking. Najbliższe spotkanie już w czwartek 26 stycznia o godz. 20.00 przed budynkiem Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zapisy: laczynasparafia@gmail.com
 • Drodzy Parafianie! Chcemy Was odwiedzić w Waszych domach, by pobłogosławić miejsce Waszego codziennego życia, wspólnie się pomodlić i po prostu lepiej się poznać. Wizyta jest okazją do rozmowy o Bogu, Kościele i funkcjonowaniu naszej parafii. Postaramy się odwiedzić wszystkich, którzy wyrażą taką wolę. Także tych, którzy swojego miejsca w Kościele jeszcze nie widzą, bądź nie rozumieją. Wizyty rozpoczniemy po Nowym Roku. Zainteresowanych wizytą prosimy o wypełnienie >> formularza zgłoszeniowego na naszej stronie.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się: na prośbę po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej