Aktualności

Ogłoszenia parafialne (19.02.2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA SIÓDMĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ A

 • Dziś rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. W tym dniu w naszej Świątyni rozpocznie się tegoroczna modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych Warszawy. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 18.00 i o 20.00, której przewodniczył będzie kard. Kazimierz Nycz. Po Mszach wolontariusze parafialnego Caritas przy wyjściach ze Świątyni będą zbierać jałmużnę postną. W tym roku będziemy wspierać chore dzieci z naszej parafii, m.in. Honoratkę. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas nabożeństw – od 7.00 do 20.00
 • W Środę Popielcową osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia.
 • W środę rozpoczynają się także Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 • Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Od czwartku 23 lutego przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy świętej sprawowanej w dni powszednie o 12.00 będzie udzielane błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą w piątki: dla dzieci o 17.00, dla wszystkich po Mszy świętej o 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 15.00. Za pobożny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tej intencji w najbliższy piątek, 24 lutego po wieczornej Mszy świętej.
 • Także w najbliższy piątek zapraszamy na „Wieczór Dla Jezusa” – rozpoczęcie Mszą świętą o 20.00.
 • Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę zostaną przeznaczone na Seminarium Duchowne.
 • W piątki o 20.00 zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego Ryba w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapraszamy studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat.
 • Licealistów zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Młodzieżowego Ster w niedziele o godz. 17.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Następne spotkanie po feriach szkolnych. Następne spotkanie oratorium dla dzieci odbędzie się w czwartek, 2 marca.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedziele o 15.00.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się: na prośbę po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Teraz intencje przyjmujemy do końca czerwca.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej

Otoczmy modlitwą pochodzących z naszej parafii narzeczonych, by jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

ZAPOWIEDŹ I

 • Tomasz J. Okuniewicz, kawaler i Kinga Kaczorek, panna, oboje z par. tutejszej