Aktualności

Dla studentów o bierności

Po majówkowym odpoczynku, w piątek 5 maja o 20.00 zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Akademickiego Ryba na warszawskim Wilanowie.

Czym jest i komu grozi życiowa bierność? Skąd się bierze bierność i dlaczego nie tak łatwo ją rozpoznać? Czy bierność popłaca? Komu może zależeć na naszej bierności? Bierny, mierny, ale wierny? Czy cnota może wzrastać na fundamencie wady? Czy jest bierność o którą warto zabiegać?

Te i inne pytania będą kanwą naszego spotkania, które jak zawsze w pierwszy piątek miesiąca rozpoczniemy od Mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej (Kaplica Najświętszego Sakramentu. Po niej, około 20.45 przejdziemy do budynku Instytutu Jana Pawła II na część konwersatoryjną. Będzie rozmowa w grupach, która pomoże nam się lepiej poznać, a po niej konferencja, którą wygłosi ks. Piotr Rymuza. Będzie też okazja do zadawania pytań i wspólnej dyskusji. Chętni będą mogli zostać dłużej, by po prostu być razem.

Zachęcamy do zapraszania znajomych. Spotkanie jest dedykowane studentom i ludziom młodym w wieku 18–26 (czyli zapraszamy także maturzystów!).

>> Wydarzenie na FB
>> Profil duszpasterstwa na FB