Ogłoszenia parafialne (26.11.2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA A

• Dziś ostatnia niedziela roku kościelnego. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy okres Adwentu.
  • W środę Msza święta o 12.00 będzie sprawowana w intencji śp. Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie. Jest on pochowany w Panteonie Wielkich Polaków, stąd Msza odbędzie się w dolnym kościele. Będzie jej przewodniczył bp Jacek Grzybowski.
  • W czwartek Święto Św. Andrzeja Apostoła.
  • W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano, w południe i od godz. 17.00. Po Mszy o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. O 20.00 Msza, a po niej adoracja do 21.00.
  • W sobotę Godzinki o Niepokalanym Poczęciu o 10.50, a po nich o 11.15 modlitwa różańcowa. Nabożeństwa odbędą się w dolnym kościele.
  • W sobotę Mszy świętej o 12.00 będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie członków grup i wspólnot oraz osoby zaangażowane w parafialne prace synodalne.
  • W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze seminarium duchowne.
  • W środę o 19.00 zapraszamy pary i narzeczeństwa na kolejne spotkanie grupy formacyjnej „Wino”, organizowane przez nasze duszpasterstwo akademickie. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr Rymuza.
  • Studentów zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego Ryba w piątki o 20.00 w Instytucie Jana Pawła II. Można dołączać przez cały rok.
  • Młodzież ze szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkania grupy „STER” w niedziele o 17.30 w budynku Instytutu Jana Pawła II.

Dodatkowe informacje i zapisy na wydarzenia organizowane przez Zespół Łączy Nas Parafia pod adresem e-mail: laczynasparafia@gmail.com

• W czwartek w godz. 18.00 – 19.30 w budynku Instytutu Jana Pawła II zapraszamy dzieci na kolejne spotkanie oratorium. W związku ze zbliżającym się okresem adwentowym będziemy przygotowywać lampiony na roraty. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zapisy.
  • Spotkanie kółka teatralnego „Lolek” w piątek o 16.45 w Instytucie Jana Pawła II.
  • Wszystkich chętnych do przyłączenia się do Wolontariatu Łączy Nas Parafia zapraszamy do kontaktu. Wydajemy zaświadczenia o odbyciu wolontariatu.

• Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
  • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy o 7.00 na prośbę u kapłana celebrującego Mszę świętą, 15 minut przed Mszą o 12.00 i od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed każdą Mszą świętą.
  • W niedziele o 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w poniedziałki w godz. 19.30–20.00 (wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym).
  • We wtorki zapraszamy na Msze święte o 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
  • W każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej o 18.00 odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
  • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
  • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji  o zdrowie duszy i ciała, a także o pokój dla świata. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w soboty o 11.30.
  • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Aktualnie intencje przyjmujemy do końca marca 2024.
  • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
  • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci (typu hulajnogi, rowerki) zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni lub przed wejściem do Świątyni.
  • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej