Aktualności

Wspomnienia koncertu patriotycznego

„Ojczyzna rodzi się w kołysce, bo Ojczyzna jest rodziną rodzin. Co wychowacie i wypracujecie w rodzinie waszej, to wejdzie w życie narodowe” – te słowa 26 sierpnia 1959 roku na Jasnej Górze wypowiedział bł. kard. Stefan Wyszyński i to właśnie one stały się hasłem tegorocznego koncertu pieśni patriotycznych, który odbył się 12 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Tego dnia nasza parafia, nasza mała ojczyzna zaśpiewała i zagrała dla Niepodległej. Bo w małych ojczyznach wszystko się zaczyna… Dziękujemy, że byliście z nami tego dnia, całymi rodzinami i pokoleniami. To była piękna lekcja o wolności, naszych korzeniach, poczuciu jedności i patriotyzmie.

Serdeczne podziękowania dla:

– wszystkich wykonawców, którzy zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wokalne i teatralne,
– Dominiki Misztal i dzieci, które uczestniczyły w oratorium „Moja parafia, moja mała ojczyzna” za przygotowanie pięknej scenografii,
– Instytutu Papieża Jana Pawła II i Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego za okazaną pomoc przy organizacji całego wydarzenia,
– Agnieszki Andrzejczuk i Ani Szymańskiej za nieustające i ogromne wsparcie każdego projektu Łączy Nas Parafia,
– wszystkich wolontariuszy Łączy Nas Parafia za poświęcony czas w przygotowaniu koncertu,
– ks. proboszcza Tadeusza Aleksandrowicza i wszystkich wikariuszy Parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie za to, że dzielili z nami te chwile.

Więcej zdjęć na >> oficjalnym profilu naszej parafii na FB!