Aktualności

Ogłoszenia parafialne (12.05.2024)

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO B

 • Nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy o 19.00.
 • Dziś i w przyszłą niedzielę (12 i 19 maja) na Mszach świętych o 10.30 i 12.00 odbędą się w naszej parafii uroczystości przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W ciągu tygodnia, podczas Mszy świętych o 18.00 – Biały Tydzień.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę zapraszamy wszystkich parafian na wspólne modlitewne czuwanie: o 17.30 różaniec, o 18.00 uroczysta Msza święta Wigilii Zesłania Ducha Świętego, a po niej modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę „Przymierze”.
 • W poniedziałek o 19.00 kolejne spotkanie grupy „Wino” dla par i narzeczeństw.
 • W wtorek Święto św. Macieja, apostoła, a w czwartek – Uroczystość św. Andrzeja Boboli – głównego patrona Polski. W czwartek o 18.00 Msza święta zbiorowa za jego orędownictwem (oraz za orędownictwem bł. Zofii Czeskiej). Intencje można jeszcze składać do puszki przy kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 • W środę przypada Wspomnienie św. Zofii Czeskiej, a w sobotę – św. Stanisława Papczyńskiego, których relikwie czcimy w naszym sanktuarium.
 • Zapraszamy do dołączenia do nowej Wspólnoty Młodych w Odnowie w Duchu Świętym. Spotkania we wtorki o 19.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II.
 • Zapraszamy na spotkania młodzieżowej grupy „Ster” w niedziele o 17.30  budynku Instytutu Jana Pawła II.
 • Młodych i studentów zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego Ryba w piątki o 20.00 w Instytucie Jana Pawła II.

 • We wtorek w godz. 16.00 – 19.00 zapraszamy dzieci do budynku Instytutu na spotkanie Wilanowskiego Świetlika. W programie m.in. warsztaty krawiecko-modowe, zajęcia ruchowo-taneczne, warsztaty ekologiczne, przesłuchania do grupy wokalnej Gospel. Można będzie zagrać w ping-ponga, piłkarzyki czy cymbergaja. Między zajęciami posiłek. Zajęcia są bezpłatne, jednak obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie parafialnej.
 • Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza w sobotę do wzięcia udziału w obchodach 104. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz w nocy muzeów. W godz. 12.00 – 20.00 w budynku Instytutu będzie działała kawiarenka. Zapraszamy też do namiotu na wydarzenia kulturalne w wykonaniu m.in.: Teatru Lalka Lalalena i zespołu Powsinianie. O 19.00   przedstawienie „Lolek” o dzieciństwie Karola Wojtyły.
 • Zespół Łączy Nas Parafia zachęca młodzież w wieku 12–18 lat do wzięcia udziału w projekcie „10 prostych słów – cykl lekcji muzealnych”. Najbliższe spotkania 13 i 20 maja w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. 
 • Zespół Łączy Nas Parafia i Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego zapraszają dzisiaj do pawilonu na cykl spotkań z zakresu rysunku i malarstwa „Akcje”. Więcej informacji w pawilonie lub w muzeum.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy o 7.00 na prośbę u kapłana celebrującego Mszę świętą, 15 minut przed Mszą o 12.00 i od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed każdą Mszą świętą.
 • W niedziele o 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w poniedziałki w godz. 19.30–20.00 (wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym).
 • We wtorki zapraszamy na Msze święte o 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
 • W każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej o 18.00 odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji  o zdrowie duszy i ciała, a także o pokój dla świata. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w soboty o 11.30.
 • Od 1 kwietnia przyjmujemy intencje mszalne do końca września bieżącego roku. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 • Prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy z udziałem dorosłych, o przejście do Kaplicy Maryjnej (ma nagłośnienie).
 • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci (typu hulajnogi, rowerki) zostawiamy przed wejściem do Świątyni lub w pylonie.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej

Otoczmy modlitwą pochodzących z naszej parafii narzeczonych, by jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

ZAPOWIEDŹ I

 • Karol Wiktor Grzyb, kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Janczyk, panna z parafii tutejszej